samochodyWiadomości promowane

Toyota chce pokazać własny autonomiczny samochód

Wygląda na to, że nie tylko Google i Volvo interesują się autonomicznymi pojazdami. Toyota zapowiedziała już, że na zbliżających się targach CES zaprezentuje eksperymentalny model Lexusa.

Program autonomicznych samochodów Toyoty nie jest w tak zaawansowanym stadium jak program Google, w ramach którego autonomiczne samochody można już spotkać na drogach Nevady i Kalifornii. Nie zmienia to jednak faktu, że można pochwalić się tym co już się na tym polu osiągnęło. Na razie Lexus AASRV (Advanced Active Safety Research Vehicle) jest przerobioną limuzyną Lexus LS 600h, którą wyposażono w kamery, radary i inne czujniki potrzebne do tego by nie wypaść z trasy.

Konferencja prasowa, na której zaprezentowany zostanie Lexus AASRV, ma odbyć się w poniedziałek, do tego czasu będziemy musieli zadowolić się pięciosekundowym klipem na stronach Toyoty. Jeśli japońska firma faktycznie myśli o dogonieniu Google na tym polu, czeka ich sporo pracy.

Zabawne, że żyjemy w czasach, w których w wyścigu o skonstruowanie samochodu, producenci samochodów muszą gonić wyszukiwarkę internetową.

podobne treści