newstablety

Toshiba Libretto W100 – dwuekranowe cacko

Toshiba zaprezentowała dziś dwa swoje komputery przenośne – potężny, a
lekki laptop Portégé, oraz – i o nim będzie tu mowa – zagadkowy,
dwuekranowy Libretto W100. Ani to tablet, ani netbook. To po prostu
małe, ciekawe cacko.

Libretto ma całkiem niezłe parametry – procesor Pentium U5400 1.2 GHz, 2GB DDR3 RAM, 62GB na dysku SSD, port USB i czytnik microSD. Ale to nie wnętrze, a ciało czynią go niezwykłym. Sprzęt wyposażono w dwa 7-calowe, multidotykowe ekrany, które mogą być używane razem jako jeden, lub osobno. Oznacza to, że na przykład strona internetowa może zająć oba ekrany, albo tylko górny, podczas gdy na dolnym można czytać maile, przeglądać dokumenty lub uruchomić ekranową klawiaturę.

À propos klawiatury – Libretto ma sześć, całkowicie niezależnych trybów działania klawiatury, dzięki czemu każdy znajdzie taką, która będzie dla niego wygodna.

Do czego jednak W100 może służyć? Nie ma jednego, dużego ekranu jak iPad, dlatego dla wielu osób opcja prezentacji jednego dużego obrazu na dwóch osobnych wyświetlaczach może być mało interesująca (w końcu dwie części oddzielać będzie spora przestrzeń). Mimo braku tej zalety tabletów, ma jednak nad nimi sporą przewagę. To komputer z dużym, dotykowym ekranem, który można zgiąć. Oznacza to znacznie większą wygodę korzystania z klawiatury ekranowej, niż w przypadku iPada.

I choć ta koncepcja może się wydawać dziwaczna, nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłości to właśnie ona zdominowała rynek. [Brian Barrett/giz, Komunikat prasowy Toshiby]

podobne treści

 • Anonim

  Super sprawa ciekawe jaka będzie cena ?

 • Rafał Tomański

  bardzo ladne urzadzonko – nie obrazilbym sie, zeby je miec

 • Rafał Tomański

  poza tym wydaje mi sie fajniejsza od ipada

 • gronom

  ciekawe ile bateria bedzie trzymac na takim podwojnym ekranie…czyzby rychla zapowiedz microsoft courier?

  jeden plus wiecej to to ze libretto to jednak komputer z windowsem wejsciem usb officem i wszystkim innym czego courier nie ma.

 • Anonim

  na innej stronie pisze że cena wyniesie około 1100 dolarów za sztukę :(

 • szamanus

  A ja prawdę powiedziawszy nie mogę się już doczekać premiery!!

  I nawet ta zaporowa cena w postaci 1100 USD mnie nie odstraszy! :-)

 • Anonim

  Podobny efekt dadzą dwa zwykłe tabletym w jednym składanym etui, zsynchronizowane przez usb/bt i wyposażone w soft który da wykorzystać możliwości synergii.