video

Tony Stark pojawił się, by osobiście wręczyć dziecku niezwykłą protezę

W realnym świecie superbohaterowie nie mają co prawda specjalnych mocy, ale to nie znaczy, że nie istnieją. Niedawno przekonał się o tym pewien siedmiolatek, któremu superbohaterowie sprezentowali protezę ręki.

Alberto Manero, doktorant na University of Central Florida, w wolnych chwilach, wraz z zespołem zainteresowanych tematem studentów, zajmuje się budową tanich, ale funkcjonalnych protez dla dzieci. Projekt ten nazywa się Limbitless Solutions. Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D udało im się obniżyć cenę jednej protezy do około 350 dolarów, co jest o tyle istotne, że rosnące dzieci co jakiś czas potrzebują większej protezy. Dodatkowo taka technologia pozwala im na dostosowane protezy do konkretnego użytkownika.

I nie chodzi jedynie o same rozmiary. Można na przykład sprawić, by proteza, zamiast być powodem do wstydu, stała się czymś, co mały człowiek bardzo chętnie będzie zakładał. Tak jak na przykład siedmioletni Alex, fan komiksów Marvela, który otrzymał protezę wzorowaną na zbroi Iron Mana. Ale to nie wszystko. Pomysł tanich protez dla dzieci tak się w niektórych kręgach spodobał, że sam Tony Stark (aka Robert Downey Jr.) pofatygował się, by wręczyć prezent malcowi.

podobne treści