designnews

Toaleta z umywalką oszczędza na wodzie

Po co woda z mycia rąk ma się marnować, skoro jest prawie niezanieczyszczona? Lepiej wykorzystać ją ponownie, np. do spłukania toalety. To właśnie robi W+W, połączenie umywalki i klozetu.

Idea jest prosta. Tak zwana „szara woda” pochodząca z mycia rąk czy zębów zostaje oczyszczona z bakterii i poważniejszych zanieczyszczeń, a następnie trafia do rezerwuaru toalety. W końcu woda do spłukiwania muszli nie musi być tak czysta, jak ta do mycia rąk. Ale nie martwcie się, woda z toalety nie wróci do umywalki – trafia prosto do ścieków.

A jeśli w zbiorniku „szarej wody” jest za mało? Nie ma obaw. Jeśli będzie to konieczne, toaleta skorzysta ze zwykłej, czystej wody. Ale tylko jeśli będzie to konieczne.

W+W to nie tylko koncepcja – to działający, gotowy produkt. Wpasuje się niemal w każdą łazienkę. Problem w tym, że ekopodejście do toalety ma swoją cenę, i to wysoką – 2700 funtów brytyjskich (ok. 12 tysięcy złotych). Ile można za to posadzić drzew? [Dezeen]

podobne treści

 • jlampa

  Genialne!

 • apsikz

  super!
  a jednak ludzie zaczynają powoli myśleć w odpowiednim kierunku

 • Anonim

  Nie dość, że ekologiczny to jeszcze jaki diseignerski! I ten stoliczek na gazety/laptopa – przeuroczy! :)

 • makbol

  Cena jest pewnie spowodowana tylko tym że ta toaleta jest designerska. Samo rozwiązanie genialne i zapewne nie drogie w zastosowaniu.

 • Anonim

  niegdy nie sądziłam, że będę się zachwycać kiblem, ale uważam, że jest PIĘKNY!

 • Anonim

  fajne, fane, ale kubeczka ze szczoteczką bym na tej umywalce nie postawił :(