krótka piłkanewssprzęt

To zespół odpowiedzialny za rozwój Xboxa pracuje nad inteligentnym zegarkiem Microsoftu

Moda na tworzenie własnych, inteligentnych zegarków rozpętała się w najlepsze. Z tego powodu, chyba mało kogo rzeczywiście zaskoczyła wieść, że nad swoją wersją tego rodzaju urządzenia pracuje także Microsoft. Co wiemy już na temat nowego, prototypowego dzieła MS?

Cóż, najóglniej mówiąc – niewiele. Według doniesień znanego, amerykańskiego dziennika WSJ – gigant z Redmond złożył niedawno spore zamówienie na 1,5-calowe wyświetlacze, które będą montowane w testowych egzemplarzach SmartWatcha jego produkcji. Według redakcji gazety, rozwój projektu powierzono zespołowi zajmującemu się na co dzień pracami nad dwoma innymi produktami Microsoftu – w tym także konsolą Xbox.

Właśnie z uwagi na ten fakt – część ekspertów sugeruje, iż będzie po prostu kolejnym elementem „multimedialnego centrum rozrywki”, którym według zapowiedzi MS ma być nowy, nieznany nam jeszcze Xbox. Dość logicznym wydaje się zatem wniosek, że obydwa urządzenia będą ze sobą w jakiś sposób powiązane. Jak? Licho wie, ale nie trzeba być chyba żadnym jasnowidzem, by stwierdzić, że zegar mógłby posłużyć np. jako niewielki touchpad ułatwiający poruszanie się w sieci lub jako dodatkowy ekran wyświetlający bonusowe informacje na temat uruchomionej gry. O tym czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się jednak dopiero za jakiś czas.

Ja zaś osobiście mam nadzieję, że nikomu nie wpadnie do głowy pomysł, by uruchomienie zegarka wymagało ciągłego, stałego dostępu do sieci ;).

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści