news

To nie pendrive, tylko dwurdzeniowy komputer

Prototyp urządzenia o nazwie Cotton Candy działa na Androidzie i ma wszystko, czego potrzeba komputerowi pełną gębą, oprócz ekranu. To, co w nim niesamowite, to że wygląda jak kieszonkowy nośnik pamięci.

Cotton Candy został skonstruowany przez norweską firmę FXI Technologies. Komputerek mierzy 8 x 2,5 centymetra, waży 21 gramów, ma złącza USB 2.0 i HDMI, a w środku procesor 1,2 GHz Samsung Exynos ARM (ten sam, który znajdziemy w smartfonie Galaxy S II).

Jako pamięć służy mu karta microSD, zaś obsługiwane łączności to Wi-Fi  802.11n i Bluetooth. Cotton Candy działa na Androidzie 2.3, ale można też na niego wgrać Ubuntu. Podłączony do pecetów i komputerów Mac tworzy na ekranie bezpieczne okienko, w którym pojawiają się androidowe aplikacje.

Urządzenie współpracuje z każdym urządzeniem, które ma port USB i ekran, w szczególności z telewizorami, laptopami, smartfonami i tabletami. Podłączone do telewizora wysokiej rozdzielczości i bezprzewodowo do routera odtwarza filmy ściągane z Internetu w jakości 1080p.

FXI nie podali jeszcze daty premiery rynkowej Cotton Candy, ale kieszonkowy komputerek ma kosztować mniej niż 200 dolarów. [FXI TechLaptop Magazine]

podobne treści

 • norbvlo

  U nas bedzie kosztował wiecej niz 200$ :P

 • Roman

  Extra ! podłączam do taniego telewizorka i mam stację multimedialną :)

 • dummy

  Kopia oryignalnego produktu:

  http://www.raspberrypi.org/