film

To najniebezpieczniejszy czas w naszej historii. Zwiastun Kryptonimu U.N.C.L.E

Guy Ritchie w świecie filmu znany jest z tego, że tworzy dziwne, a zarazem śmieszne i przemyślane komedie, okraszone niecodziennym humorem – na przykład biorąc chociażby Przekręt czy Porachunki. Nic więc dziwnego, że został wybrany na reżysera Kryptonimu U.N.C.L.E, filmowej adaptacji kultowego serialu z lat sześćdziesiątych, z którego rekwizyty do dzisiaj znajdują się w muzeach CIA oraz Prezydenckiej bibliotece Ronalda Reagana. W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun filmu, w którym główne role zagrają Henry CavillArmie Hammer, a zobaczyć go można poniżej:

 

Osadzony na początku lat sześćdziesiątych, podczas wciąż rozwijającej się Zimnej Wojny, Kryptonim U.N.C.L.E skupia się na współpracy agenta CIA (Cavill) z agentem KGB (Hammer), którzy zmuszeni są do odrzucenia na bok wszystkich długotrwałych nieporozumień. Wyruszają wspólnie na misję, celem której jest powstrzymanie tajemniczej, międzynarodowej organizacji przestępczej, która chce zakłócić kruchy pokój, rozprzestrzeniając technologię i broń nuklearną. Jedyną poszlaką dwójki agentów zmuszonych do współpracy jest córka zaginionego, niemieckiego naukowca, który jest kluczem do infiltracji tajemniczej grupy.

Obok Henry’ego Cavilla (Człowiek ze stali, Immortals. Bogowie i herosi) i Armiego Hammera (J. Edgar, The Social Network), w filmie reżyserowanym przez Guy’a Ritchiego (Rock’n’Rolla, Revolver) zagrają Alicia Vikander (Ex Machina, Son of a Gun), Elizabeth Debicki (Wielki Gatsby, Kochanie, poznaj moich kumpli), Hugh Grant (Dziennik Bridget Jones, Nothing Hill), Jared Harris (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Sherlock Holmes: Gra cieni), Christian Berkel (Bękarty wojny, Walkiria) i Luca Calvani (The International, Pewnego razu w Rzymie)

podobne treści