biznesnewsWiadomość główna

To koniec Yahoo! Firma zostanie sprzedana i zmieni nazwę na Altaba

Możecie tego nie pamiętać, ale swego czasu Yahoo było jednym z największych gigantów Internetu. Czasy te jednak dawno odeszły w przeszłość, a problemy firmy jedynie się pogłębiały. Dziś dowiedzieliśmy się, że marka Yahoo całkowicie zniknie z rynku.

Nie powiodła się misja Marissy Mayer, która w 2012 roku przeszła z Google do Yahoo, by odbudować pozycję trapionej problemami firmy i podjąć walkę na polu reklam w Internecie z Facebookiem czy Google. Niestety, rzeczywistość okazała się być bezlitosna – Yahoo zostanie sprzedane amerykańskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu Verizon za 4,8 miliarda dolarów.

Po sfinalizowaniu transakcji, z Yahoo odejdą dotychczasowe najważniejsze osoby. Poza samą Mayer, będzie to też jeden ze współzałożycieli firmy, David Filo oraz Maynard Webb pełniący funkcję w radzie nadzorczej.

Przejęcie Yahoo przez Verizon wiąże się też z uśmierceniem marki, która w ostatnim czasie dotknięta została doniesieniami o masowych wyciekach danych. Pod nowymi rządami Yahoo zmieni nazwę na Altaba.

Zdjęcie: Flickr/The Last Paladin

podobne treści