aplikacjeciekawostkinews

The Guardian: Spotify chce dopasowywać playlisty do… rytmu serca słuchaczy

Nie potrafisz samemu dobrać sobie odpowiedniej muzyki? Wygląda na to, że spotify może zrobić to za ciebie. Jak donosi znany, brytyjski dziennik The Guardian, twórcy serwisu zamierzają opracować technologię dopasowującą playlisty do… rytmu serca słuchaczy.

Zgodnie z informacjami redakcji dziennika, Spotify pragnie wykorzystać do tego celu specjalnie przygotowane sensory, które miałyby mierzyć częstotliwość uderzeń serca słuchacza i na tej podstawie wybierać dlań muzykę pasującą do jego obecnego stanu. Co ciekawe, Donovan Sung, człowiek odpowiedzialny za koordynację działań marketingowych firmy, zdradził Guardianowi, iż Spotify mogłoby w ten sposób – wykorzystując zebrane dane na temat wysiłku fizycznego, temperatury ciała oraz rytmu serca – monitorować cykl snu i aktualny humor użytkowników serwisu.

Dzięki temu Spotify mogłoby „automatycznie generować playlisty dopasowane do rozmaitych aktywności słuchacza, takich jak choćby ćwiczenia, prowadzenie auta, sen czy też praca do późna, i to bez nawiązywania bezpośrednich interakcji z użytkownikiem. Choć ciekawie, brzmi też trochę jak pożywka dla fanów wszelkiego rodzaju teorii spiskowych.

Póki co projekt pozostaje w sferze bardzo odległych planów i wszystko wskazuje na to, że nie doczeka się rychłego zrealizowania. Tym niemniej, mamy chyba do czynienia z drobną wskazówką, iż także Spotify zamierza iść drogą całkowitej automatyzacji. Kilka najbliższych lat da nam odpowiedź na to z jakim uczyni to skutkiem.

Źródło: The Guardian via Gizmodo.com / Źródło grafiki: Gizmodo.com

podobne treści