newssamochody

Tesla przyspiesza z produkcją Modelu 3

Wygląda na to, że problemy Tesli z produkcją Modelu 3 powoli odchodzą w przeszłość. W ubiegłym tygodniu firma zarejestrowała prawie 8 tysięcy numerów identyfikacyjnych pojazdu przypisanych do tego modelu.

Problemy z produkcją Modelu 3 są jednym z poważniejszych zagrożeń, jakie w najbliższym czasie stoją przed Teslą. Nie są one oczywiście jedynymi, ale firma motoryzacyjna, która nie potrafi w terminie dostarczyć zamówionych już samochodów wystawia na próbę cierpliwość swoich klientów i raczej nie wzbudza zaufania. Wygląda jednak na to, że udało się już w dużym stopniu okiełznać „produkcyjne piekło” Modelu 3 i ruszyć z produkcją swojego masowego samochodu.

Miniony tydzień był pod tym względem rekordowy. Tesla zarejestrowała bowiem w nim w dwóch partiach prawie 8 tysięcy numerów identyfikacyjnych pojazdu (VIN). Nie znaczy to oczywiście, że aż tyle egzemplarzy wyprodukowano w tym tygodniu, ale dobrze pokazuje to, że ilość produkowanych samochodów wzrasta – jeszcze pod koniec marca firma twierdziła, że produkuje 2000 sztuk Modelu 3 tygodniowo. Co prawda według wcześniejszych planów celem na ten okres było produkować o trzy tysiące sztuk tygodniowo więcej, ale można mieć nadzieję, że już niedługo zostanie on oficjalnie osiągnięty.

podobne treści