news

Telefon z systemem Android „powinien działać dłużej, niż jeden dzień”

Minusem smartphonów jest szybsze niż w prostszych modelach telefonów zużycie baterii. Ekrany dotykowe i aplikacje pożerają więcej energii niż dzwonienie. Telefony z systemem Android nie są stanowią bynajmniej wyjątku. Jednak Larry Page z Google twierdzi, że jeśli bateria nie wystarcza na 24 godziny, „coś jest nie tak”.

Page otrzymał pytanie o zużyciu baterii podczas dyskusji na forum Google Zeitgeist w Londynie. Zrzucił winę na zewnętrznych programistów, mówiąc, że baterie zużywają się zbyt szybko, ponieważ obciążają je aplikacje. Na przykład Twitter co raz łączy się z serwerami serwisu, by ściągnąć nowe wpisy. Owszem, tylko że nawet bez takich aplikacji Android rzadko działa 24 godziny bez ładowania.

Prezes Google Eric Schmidt dorzucił uwagę: „Szukanie zasięgu, utrzymywanie połączenia i transfer danych powodują największe zużycie baterii. Użytkownicy korzystają z aplikacji, które zostały opracowane bez przemyślenia, jak uczynić je mniej obciążającymi. To chyba miał na myśli Larry.”

Tak czy inaczej, trzeba zainwestować w ładowarkę samochodową. [Kat Hannaford/giz, TechRadar]

podobne treści

  • nie

    Czyli najlepiej wg tego pana ,żeby system ,który miał z założenia działać w chmurze był cały czas off line. Ale przecież wtedy stracą zyski z reklam ,które wepchnięte są w każdą jedną aplikację na Androidzie … dziwne …

  • saper

    Czyli przyznali racje iStiveowi