news

Telefon idealny na wakacje

Azja słynie z automatów sprzedających dosłownie wszystko. W Japonii na każdym kroku można zaopatrywać się w jedzenie, picie, gadżety (bardziej i mniej potrzebne), papierosy, gazety, a nawet zużyte majtki licealistek – wszystko z automatów. Tymczasem na szanghajskim lotnisku trafiłem na maszynę sprzedającą jednorazowe telefony.

Taki najprostszy telefon z prepaidową kartą, którą można dodatkowo doładowywać. Zgodnie z instrukcją po prawej stronie zdjęcia, na terenie Szanghaju rozmowy przychodzące są bezpłatne, można dzwonić na o wiele bardziej korzystnych warunkach niż korzystając z polskich operatorów – dla przykładu taryfa mojego operatora naliczałaby mi 9,90 zł za minutę połączenia wychodzącego i 4,90 zł za minutę rozmów przychodzących. Telefony były dostępne odpowiednio za 400, 600, 800 i 1000 jenów; 50, 75, 100 i 125 euro oraz za 60, 90, 120 i 150 dolarów amerykańskich.

Z takiego wakacyjnego telefonu nie można wysyłać i odbierać SMSów, ale przy stawkach zgodnych z podaną instrukcją (po przeliczeniu wychodzi  3,68 złotego za minutę międzynarodowej rozmowy wychodzącej), można się poważnie zastanowić nad jego zakupem w tak drogim roamingowo miejscu jak Szanghaj. 

podobne treści