newstablety

Tani Kindle z kolorowym ekranem zostanie zaprezentowany 28 września

Na 28 września Amazon przygotował konferencję, na której zostanie zaprezentowany tablet Kindle z kolorowym ekranem. Co prawda nie będzie to kolorowy E Ink, ale tablet będzie nadrabiać ceną.

Na początku miesiąca pisaliśmy o tym, że Amazon pracuje nad swoim tabletem. 7-calowe urządzenie z Androidem ma nie przekroczyć ceny 250 dolarów (840 złotych). Kindle standardowo będzie posiadać dostęp do olbrzymiej biblioteki ebooków Amazona, a dane w dużej mierze będą przechowywane w chmurze. Rozczarowuje tylko wybór Androida – 2.2 lub niżej, z dostępem do sklepu z aplikacjami od Amazona.

Można zadać sobie pytanie: po co komu czytnik ebooków bez E Ink? Amazon chyba nie stara się stworzyć tutaj następcy Kindle, tylko kompletnie osobny produkt, który będzie głównie tanim tabletem, a funkcje czytnika zejdą na drugi plan. [Slashgear]

podobne treści

 • abra

  Jak zwykle tytuł z dupy wzięty, a news dodaje jedynie datę premiery do znanej juz od dluzszego czasu informacji o tablecie od Amazona, podczas gdy tytuł sugeruje e-ink właśnie. Poziom onetu, żenujące…

 • zzzzz

  coś jak nook color, który całkiem nieźle się sprzedaje – ja jestem za.
  Na rynku brakuje, tanich a jednoczesne swiatowych producentów tabletów dla przysłowowego Kowalskiego – większość tabletów obecnie to dla bogatych snobów którzy chcą się lansować….- brakuje podstawowych tanich urządzeń bez wypasionej i drogiej elektonk, wielordzenowych procesorów(poza chińszczyzną, niewiadomego pochodzenia) które mają służyć do czytania ebooków, przegladania internetu, dokumentów itp. Mam nadzieje, że Amazon ukształtuje rynek na taką klase urządzeń, Lenowo z A1 ma podobny pomysł….

 • aleksander.games

  Lansowac sie tabletem? To chyba chodzi tylko o bananowe 14 latki….