newstablety

Tak wyglądają minimalne wymagania dla tabletów z Windows 8

Nowe tablety będą musiały spełniać całkiem wyśrubowane wymagania sprzętowe, aby sprostać Windowsowi 8 i otrzymać naklejkę „Certified for Windows 8”.

Tablety z Windowsem 8 będą naprawdę niezłe, aby pociągnąć ten system ze wszystkimi wodotryskami. Zacznijmy o najprostszego wymagania: po instalacji W8 na tablecie musi zostać co najmniej 10 GB wolnego miejsca. Oprócz tego tablety będą musiały przejść z interfejsu BIOS na nowszy UEFI. Łączność: WiFi i Bluetooth 4.0 o niskim poborze prądu. Grafika: obsługa Direct 3D 10 i sterowników WDDM 1.2. Ekran: rozdzielczość przynajmniej 1366×768, czujnik jasności otoczenia i więcej niż 5 punktów nacisku na ekranie multitouch. Kamera: rozdzielczość 720p. Czujniki: magnetometr (wymyślicie po co?), akcelerometr, żyroskop, a także NFC. Porty: co najmniej 1 USB 2.0.

Oprócz tego na obudowie ma się znaleźć dokładne oznaczenie obecności czujnika NFC, aby nie sprawiać problemu z przykładaniem do niego innych gadżetów z NFC. Dodatkowo na obudowie będzie 5 przycisków fizycznych: przycisk wyłączania, blokady obrotu ekranu, przycisk Windows, zwiększanie i zmniejszanie głośności. Tablet musi być także w stanie awaryjnie przywołać ekran opcji po wciśnięciu kombinacji przycisk Windows + wyłącznik (nowe Ctrl+Alt+Delete).

Wszystkie te specyfikacje tyczą się nowych tabletów, które chcą być oznaczone naklejką „Certfied for Windows 8”. [Neowin]

podobne treści

 • stefek

  „będą być” …..

 • yarly

  Powrót do przeszłości, znowu zaleją nas ohydne konstrukcje z nadmiarem przycisków… Microsoft wciąż nie kuma tabletów.

 • efsfs

  Magnetometr może służyć jako kompas określający położenie względem pola magnetycznego ziemi

 • duda.kamil

  yarly: Czy ja wiem… Dokładnie to samo co u konkurencji i ograniczone względem WP7,5. Pozbywanie się fizycznych przycisków nie jest wcale takie super jakby się mogło wydawać… Poza tym, bardzo podoba mi się pomysł z przyciskiem blokującym obrót ;-)

 • Piotr Kowalczyk

  i zresztą czy tych przycisków jest więcej niż u konkurentów?

 • merida03

  Czemu Google nie moze stawiać takich wymagań co do Android’a? Przynajmniej nie byłoby takich gowien za 500 zł z lagujacym systemem.

 • a

  rozwala mnie to ze zakupujac program NIE MAM DO NIEGO WSZYSTKICH PRAW!!

  nie moge go modyfikowac, nie moge go dac na urzadzeniu ktory JA CHCE

 • inz_arek

  Do Pana niżej:
  Zawierasz umowę na kupno oprogramowania i zgadzasz się na warunki które są w umowie. TAK?
  Jeśli nie droga wolna. A jakim prawem miałbyś mieć wszystkie prawa za 250zł?
  Chyba jesteś nieprzytomny gościu. Kupujesz gotową usługę na korzystanie z oprogramowania, na warunkach. A jak nie… Bujaj się jak to mówią, jest open linuks…

 • owatanka

  Kupuje tablet a system operacyjny jest wciskany na sile dodatkowo nie ma mozliwosci zainstalowania innego systemu niz win8 bo microsoft wymaga blokowania innych systemow to po pierwsze a po drugie to jak kolega napisal jak kupuje to nabywa prawa do korzystania i nie podpisuje zadnej licencji tak samo jest z telefonem nie ma tam zadnej licencji na ktora musisz sie zgodzic.

 • merida03

  a jak wyobrażasz sobie kupować tablet bez systemu? Pewnie wgralbys pirata a za zaoszczędzone pieniądze napruł sie jabolami.