aplikacjenewsWiadomość główna

Tak właśnie będzie wyglądać Firefox Metro

Na kilka tygodni przed premierą nowego Windowsa 8, Mozilla postanowiła podzielić się z nami testową wersją preview Firefoxa Metro, a więc jej słynnej przeglądarki przystosowanej do rewolucyjnego OS-u z bogatej kolekcji Microsoftu.

Choć zaprojektowano go z myślą o Metro UI, Firefox Metro można bez przeszkód uruchomić na starszych wersjach popularnego Windowsa. No, może jednak nie do końca bez przeszkód. Jak podkreśla Mozilla – jako że jest to ciągle bardzo wczesna wersja programu, na pewno nie będzie ona działać w pełni sprawnie, powodując najrozmaitsze awarie, crashe, a w skrajnych przypadkach nawet restarty systemu. Pobranie jej zaleca się więc przede wszystkim entuzjastom testowania tego rodzaju rozwojowych wersji aplikacji.

Firefox dla Windowsa 8 możecie pobrać stąd. W gruncie rzeczy jest to ten sam Firefox jakiego znamy i – przynajmniej częściowo – uwielbiamy z dodatkiem kilku funkcji przydatnych w środowisku Modern UI. Są to m.in. wsparcie dla urządzeń dotykowych i gestów „swipe”, synchronizacja tabletowej oraz desktopowej wersji przeglądarki, specyficzne skróty klawiaturowe oraz możliwość dzielenia się danymi z innymi aplikacjami Metro.

Jak pierwsze wrażenia?

[Mozilla via TechCrunch]

podobne treści