newssmartfony

Tak będzie wyglądała Nokia z Androidem?

Powrót marki Nokia na rynek smartphone’ów jest już pewny, a dzięki najnowszym przeciekom wiemy już co nieco na ich temat – w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia nowego urządzenia, które zadebiutować ma na początku przyszłego roku.

W odróżnieniu do smartphone’ów Nokii produkowanych przez Microsoft, nowe modele działać będą pod kontrolą Androida. Ze zdjęć przygotowywanego smartphone’u Nokii, opublikowanych przez portal nokiapoweruser wynika, że nowy producent, koncern HMD Global Oy, zdecydował się na zastosowanie metalowej obudowy, której tylna część została lekko zakrzywiona. Obiektyw kamery głównej znajduje się natomiast w środku tylnego panelu, przy górnej części obudowy.

Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, HMD Global Oy zamierza niebawem zaprezentować dwa smartphone’y – pierwszy będzie ma być wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala, drugi posiadać będzie ekran o przekątnej 5,5 cala. Oba urządzenia mają zostać wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 820, choć jak zwykle w przypadku nieoficjalnych przecieków, pewności mieć nie można.

Natomiast można spodziewać się, że w najbliższych tygodniach pojawi się więcej tego typu doniesień. W końcu prezentacji nowych urządzeń z logo Nokii spodziewana jest już na najbliższych targach MWC, które odbędą się na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Zdjęcie: Nokiapoweruser

podobne treści