newstablety

Tablety z 7-calowymi ekranami Super AMOLED od Samsunga

Galaxy Tab zatrząsł się w obudowie, gdy Samsung ogłosił, że będzie produkować 7-calowe ekrany Super AMOLED na potrzeby własne i innych firm. Już w przyszłym roku możemy się spodziewać tabletów z tymi wyświetlaczami.

Podczas wrześniowej premiery tabletu Galaxy Tab, Samsung wyjaśnił, że dlaczego nie będzie w nim ekranu AMOLED: „wyświetlacz TFT zużywa mniej energii od Super AMOLED”. Firma podkreśliła też, że nie bez znaczenia jest mniejszy koszt produkcji TFT.

Czy zobaczymy na rynku droższe Taby z ekranami AMOLED? Jest to prawdopodobne, choć kwestia ceny pozostaje do rozstrzygnięcia. Produkcja nie rozpocznie się przed czerwcem 2011 roku. Do tego czasu być może uda się obniżyć koszt wytwarzania wyświetlaczy.

7-calowe Super AMOLED-y Samsunga mają rozdzielczość 1200 x 600, podczas gdy stosowane obecnie w Galaxy Tab ekrany TFT LCD – 1024 x 600. [ETNews, OLED-Display]

podobne treści

  • k.sibinski

    Kiedys twierdzono ze AMOLED bedzie zuzywal mniej pradu od LCD jako ze nie potrzebuje podswietlenia a tu prosze wychodzi ze wcina wiecej – srednio mi sie w to wierzyc chce juz szybciej uwierze ze maja problemy z produkcja ekranow wiekszych niz 5 cali (w koncu jakos we wszystkich Galaxy sa AMOLED’y i nie przeszkadza im ze wiecej pradu zuzywa).