newstablety

Tablety Asusa z Windowsem 8 za co najmniej 600 dolarów?

Steve Balmmer zasugerował niedawno, że nowy tablet MicrosoftuSurface – prawie na pewno nie będzie należeć do najtańszych tego typu urządzeń na rynku, stanowiąc raczej produkt dla osób o nieco większych wymaganiach i bardziej zasobnych portfelach. Wszystko wskazuje na to, że wcale nie będzie w tym osamotniony. Portal ZDNet poinformował, że ceny nowych tabletów Asusa nie zejdą poniżej sumy 600 dolarów.

Wyciek sugeruje, że najtańszy – bazujący na czterordzeniowym procesorze Nvidia Tegra 3 – 10,1-calowy model Asus Vivo Tab RT (oczywiście, jak zresztą wskazuje sama nazwa, pracujący pod kontrolą Windowsa 8 RT) będzie kosztować co najmniej 600 dolarów (800 z dodatkową stacją dokującą). Nieco większy, 11,6-calowy tablet Asus Vivo Tab z w pełni funkcjonalnym Windowsem 8 będzie zaś dostępny za 800 dolarów (podobnie jak w wypadku mniejszego kuzyna, stacja dokująca wyniesie kolejne 200 zielonych), a najdroższy i najdziwniejszy z całej trójki tablet/laptop/monitor Asus Taichi wyceniono na prawie okrągłe 1300 dolców.

No i cóż – choć wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie tych informacji (chyba całkiem prawdopodobnych) – możemy już chyba postawić jedno, zasadnicze pytanie: nie za drogo?

[ZDNet]

podobne treści