newstabletyWiadomość główna

Tablety ASUS Transformer TF201 i TF700 z Androidem 4.1 Jelly Bean

Jakiś czas temu Asus oficjalnie zapowiedział aktualizację oprogramowania kilku tabletów ze swojej stajni do najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean. Stosowny, obiecany update otrzymał już m.in. względnie niedrogi model Transformer Pad TF300T, a wczoraj tajwańczycy poinformowali na swoim Facebooku o rozpoczęciu procesu aktualizacji tabletów Transformer Prime (TF201) i Transformer Infinity (TF700).

Póki co – update dostępny jest tylko i wyłącznie na terytorium Stanów Zjednoczonych, gdzie cały ambaras ma potrwać jeszcze co najmniej przez trzy doby (dotyczy to tylko i wyłącznie modelu TF201, aktualizacja Infinity jeszcze nie ruszyła). Na razie nie wiadomo kiedy uaktualnienie dotrze także do Europy, ale skoro już w ogóle się pojawiło – trudno przypuszczać, by miała być to kwestia więcej niż kilku, może kilkunastu dni.

Co ważne – ze względu na utratę wsparcia dla technologii Adobe Flash – update nie będzie obowiązkowy. Jego wdrożenie ma być ponoć w pełni zależne od niczym nie przymuszonej woli właściciela danego egzemplarza urządzenia (dla niektórych Flash może okazać się w końcu ważniejszy niż dobrodziejstwa Projektu Masło).

Jak tylko dowiemy się czegoś w sprawie europejskiej „premiery” aktualizacji – damy wam znać.

[androidcentral]

podobne treści