newstabletyWiadomość główna

Tablet Nokia?

Jak informuje portal digitimes, Nokia we współpracy z Microsoftem zamierza jeszcze w tym roku wypuścić pierwszy oparty na Windows 8, 10-calowy tablet PC, wyposażony w dwurdzeniowy chipset ARM firmy Qualcomm.

Jeśli plotka się potwierdzi, byłby to tym samym początek serii tabletów Nokii opartych na najnowszym OS-ie giganta z Redmond, który w najbliższej przyszłości ma zastąpić Windows 7 w roli dominującego na rynku systemu operacyjnego komputerów PC. Co ciekawe, produkcję pierwszej partii tabletów, obejmującej ponoć 200 000 egzemplarzy, Nokia zleciła najętej do tego celu tajwańskiej firmie – Compal Electronics.

Rozpoczęcie masowej produkcji tabletu ma być także, według źródeł portalu digitimes, początkiem dłuższej współpracy Microsoftu i Nokii, prowadzonej w celu zdetronizowania Google i Apple z pozycji liderów rynku producentów OS-ów do urządzeń przenośnych. Czyli, nie owijając w bawełnę, po prostu w celu podjęcia walki z Ipadem oraz urządzeniami opartymi na Androidzie o kasę, która ostatnio spłynęła potężnymi strumieniami na ten właśnie rynek.

 

[digitimes]

podobne treści