newstabletyWiadomość główna

Tablet Nexus z Androidem 4.1 Jelly Bean?

Tablet, który na zlecenie Google ma rzekomo wyprodukować Asus, pojawił się nieoczekiwanie w rezultatach testów wydajności przeprowadzanych przez serwis Rightware. Wyniki wskazują na to, że 7-calowy Nexus będzie skrywać pod maską chipset Nvidii – Tegrę 3.

A co ponadto? Benchmark zdradza nam, że Nexus posiadać będzie 7-calowy ekran o rozdzielczości 768×1280 i bazowy OS w postaci (rzecz jasna) Androida, tyle że w dość tajemniczej wersji 4.1. Użycie literki „J” w opisie numeru build oprogramowania sugeruje, że tablet Nexus może być pierwszym na świecie urządzeniem pracującym pod kontrolą nadchodzącego Androida Jelly Bean (choć zdawało się, iż pojawi się on dopiero jako 5.0). Z marketingowego punktu widzenia byłby to na pewno ciekawy i bardzo chwytliwy ruch, obok którego nie sposób byłoby przejść obojętnie każdemu szanującemu się fanowi mobilnego OS-u Google. Biorąc pod uwagę fakt, że Nexusy wypuszczane są zwykle na rynek z całkowicie nowymi wersjami Androida – jest to całkiem prawdopodobny scenariusz.

Jeśli rezultaty testów Rightware są w pełni prawdziwe, a Google uda się dostarczyć Nexusa na półki we w miarę rozsądnej cenie, może okazać się on prawdziwym przebojem na liście najpopularniejszych mainstreamowych tabletów świata.

[Android Police via Gizmodo UK]

podobne treści