newstablety

Tablet Asus VivoTab Note 8 nareszcie debiutuje na rynku

 

Wszystko wskazuje na to, że to już koniec sagi związanej z przedpremierowymi losami tabletu Asus VivoTab Note 8. Jedno z najmniej tajemniczych urządzeń w historii tajwańskiej firmy nareszcie doczekało się swego oficjalnego, rynkowego debiutu. Póki co – wyłącznie na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Urządzenie, którego faktyczna premiera odbyła się już w trakcie tegorocznych targów CES, trafi do sklepów w dwóch wariantach – z 32 i 64 GB-tami standardowej pamięci wewnętrznej. Co dość ciekawe, wyglada na to, że na przestrzeni miesiąca drobnej zmianie uległy ich zapowiadane ceny. Za mniej pojemny wariant tabletu trzeba będzie zapłacić 329, a nie jak wcześniej zapowiadano jedynie 299 dolarów (cena drugiego z nich pozostaje na razie tajemnicą).

W wyposażeniu tabletu znajdziemy m.in. 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740 (Bay Trail), 2 GB-ty RAM-u, 5-megapikselową kamerę, wsparcie dla cyfrowego rysika Wacom oraz baterię oferującą do około 8 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem. Całość działa pod kontrolą najnowszego Windowsa 8.1.

Póki co nie wiadomo kiedy Asus VivoTab Note 8 trafi do Europy, ale wydaje się, iż dojdzie do tego w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło: SlashGear

podobne treści