news

Szwedzi będą mieli własnego, pirackiego dostawcę Internetu

Wygląda na to, że Piratpartiet, szwedzka partia walczących z prawem autorskim piratów, ma zamiar stworzyć (i utrzymywać) przyjaznego anonimowym wielbicielom darmowej własności intelektualnej dostawcę Internetu. To nie koniec dobrych wiadomości.

Piracki ISP przede wszystkim zapewni swoim klientom anonimowość. W momencie, w którym któryś z piratów udostępniających pliki rozzłościłby RIAA, MPAA lub dowolną inną polującą na nich flotę, która następnie by go namierzyła, wtedy Piracki Dostawca Internetu nie udostępniłby jej żadnych danych o tym człowieku. Co więcej, w momencie, w którym któraś z powyższych instytucji chciałaby walczyć w sądzie z piratem, wtedy Piratpartiet z całym swoim doświadczeniem i pieniędzmi wzięłaby w obronę swojego cyber-członka.

Na papierze wszystko wygląda pięknie, lecz najwcześniej za kilka miesięcy zobaczymy, co z tego wyjdzie w rzeczywistości. Obawiam się, że biurokratyczna Unia Europejska będzie chciała pogrozić palcem „Partii Piratów”. [Rosa Golijan/giz, Fast Company]

podobne treści

 • thor

  Pomysł BARDZO DOBRY terasz czekam na realizacje.

 • mariusz

  To wypierdalaj do Szwecji.

 • danielj1986

  pomysł super, łatwo nie będzie, ale… idea jest nie do obalenia. Eurokraci mimo rozpaczliwych sposobów iniemożliwenia ich działań – nic nie poradzą. Obecna prawa autorskie to bandytyzm – prZykład globalnej korupcji legislacyjnej. Jeden z miliarda dowodów; kozystasz teraz z pradu – płacisz za zużycie, czy elektrownia płaci tantiemy wynalazcom tysięcy patentów którzy przyczynili się do obecnego stanu energetyki???
  Czy projektrant mostu dostaje kasę za korzystanie z mostu???