news

Szklana myszka i klawiatura wyglądają obiecująco, jacyś chętni z tłustymi palcami?

Projekt Jasona Giddingsa wykorzystuje technologię, która nie jest jeszcze dopracowana, ale jeśli uda się sfinansować doskonalenie prototypu sprzętu i oprogramowania, może powstać nowy standard akcesoriów. Szkice wyglądają bardzo apetycznie.

Szklane akcesoria komputerowe zawierałyby LED-y zamontowane pod urządzeniem. Diody wysyłają światło podczerwone, które odbija się od palców dotykających górną krawędź urządzenia. Odbite promienie wychwytuje prosta kamera, a obraz z niej służy akcesorium do stwierdzenia, gdzie doszło do dotyku, czy palce użytkownika przesuwały się po powierzchni, itp. Innymi słowy, bez wykorzystywania skomplikowanych czujników zamienia szkło w ekran dotykowy.

Giddings potrzebuje funduszy głównie na to, by dopracować oprogramowanie, więc na stronie Kickstarter zbiera 50 tysięcy dolarów potrzebnych do realizacji koncepcji. Trzeba jednak zadeklarować co najmniej 350 zielonych, by mieć gwarancję, że otrzymamy komplet urządzeń, czyli szklaną klawiaturę i myszkę, gdy te znajdą się w produkcji.

Sukces rynkowy wróżę im tylko w razie obniżenia tej ceny. Osobiście się nie piszę – zbyt często wysmarowuję akcesoria miodem ze śniadania. [Kickstarter, Fancy]

podobne treści

  • a

    bo to urzadzenie nie dla flej jest tylko dla takich gosci co byl Jobs itp.

  • Pierzchowka

    Już zebrał 65000, tak ze zobaczymy. Kickstarter rulez!