gadżety

Szczoteczka do zębów z kamerą

Koncepcja internetu rzeczy ma potencjał by radykalnie zmienić sposób, w jaki funkcjonujemy na co dzień. Czasem jednak wpisują się w nią urządzenia, które, przynajmniej dziś, nie wydają się być konieczne. Tak jak na przykład szczoteczka do zębów Onvi Prophix, która nagrywa proces mycia zębów.

Sama szczoteczka nie różni się za bardzo od innych elektrycznych szczoteczek. W zestawie znajduje się kilka wymiennych końcówek, które nie różnią się od tego, co oferują inni producenci. Ale to nie gumowa nasadka do masowania dziąseł odróżnia szczoteczkę Prophix od konkurencji, a kamera z matrycą o rozdzielczości 10 megapikseli, która zamontowana została obok nasadki.

Dzięki niej, po sparowaniu z urządzeniem mobilnym, można na jego ekranie oglądać na żywo obraz z wnętrza jamy ustnej. Pole widzenia kamery obejmuje jeden lub trzy zęby. Można też robić zdjęcia i zapisywać je w aplikacji, by śledzić własne postępy w dbaniu o higienę.

Szczoteczka, która została wymyślona przez amerykańskiego stomatologa, dostępna jest na razie w przedsprzedaży na terenie USA. W zależności od ilości wymiennych końcówek kosztuje 299 lub 399 dolarów. Pierwsze dostawy mają być realizowane na początku przyszłego roku.

Zdjęcie: Onvi

podobne treści