designnews

Szafka nocna, która drukuje i wysyła wiadomości

W dzisiejszych czasach można narzekać na brak namacalności wiadomości przesyłanych przez znajomych czy rodzinę. Wszystko znajduje się w postaci elektronicznej. Szafka nocna Tableau stara się zmienić ten trend – drukuje wiadomości, które pojawiają się na Twitterze, a także może je skanować i wysyłać je do naszych kontaktów.

Mebel łączy się z Internetem poprzez WiFi lub sieć komórkową. Na bieżąco pobiera zdjęcia i wiadomości, które są wysyłane przez osoby, które śledzimy na Twitterze. Wydrukowane posty są drukowane i wpadają do szuflady, a my jesteśmy informowani o tym fakcie poprzez święcący uchwyt szafki. Tableau działa także w drugą stronę – pozwala na skanowanie notatek, zdjęć i przesyłanie ich do naszych znajomych. Proste, prawda?

Póki co Tableau znajduje się na wystawie Saint-Étienne Biennale 2010, ale jego twórca John Kestner myśli o masowej produkcji eksponatu. Szkoda tylko, że funkcjonalność urządzenia sprowadza się wyłącznie do Twittera, warto by ją rozszerzyć o inne źródła. [John KestnerDesignboom]

podobne treści

  • anttena

    stylowe