news

Super Mario Bros kończy dzisiaj 25 lat

Minęło ćwierć wieku odkąd legendarny zespół projektowy Nintendo kierowany przez Shigeru Miyamoto zakończył swoją pierwszą ważną przygodę: Super Mario Bros. dla Nintendo Entertainment System (NES), a Mario został jednym z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata rozrywki.

Przekraczając granice, języki, lata i bariery kulturalne Super Mario Bros. stało się jedną z najlepiej sprzedawanych gier video wszech czasów, z wynikiem 240 milionów kopi.

#!#photo2#!#

Shigeru Miyamoto, General Manager sekcji Nintendo Entertainment Analysis and Development powiedział, co następuje:

“Popychani przez rozwój technologiczny, zawsze cieszyliśmy się z tworzenia nowych gier Super Mario Bros. Seria zawsze wykorzystywała najnowsze osiągnięcia technologiczne i jest owocem twórczości ciężko pracującej w ścisłej współpracy grupy przyjaciół”.

Seria Super Mario była pierwszym kontaktem graczy z nowinkami technologicznymi. Początek to 2D i przewijanie planszy w Super Mario Bros. na NES, które stworzyło nową jakość gier platformowych. Odkrycie po raz pierwszy świata gier w 3D w Super Mario 64. A w Super Mario Galaxy 1 i 2, zobaczyliśmy gry w 3D rozszerzone o przygody grawitacyjne.

Z okazji 25-lecia wszyscy fani zaproszeni są do łączenia się w miłości do Mario z resztą świata w specjalnym konkursie video. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie. [Nintendo, wideo: Kotaku]

podobne treści