internetWiadomości promowane

Strony 404 stały się użyteczne

Przedsięwzięcie NotFound.org to pomysł, by na podstronach, które pokazują się, gdy na witrynie internetowej wystąpi błąd, publikować wizerunki zaginionych dzieci.

Osoba, która trafi na stronę 404 zmodyfikowaną w ramach tej akcji, dowie się: „Strona, której szukasz, nie istnieje, brak też informacji o …” – i tu podane są dane zaginionego dziecka.

Przesłanie polega na tym, że w obu przypadkach nie udaje się czegoś lub kogoś znaleźć. Najważniejsze jest jednak to, że zamiast patrzeć na podającą niewiele informacji (ewentualnie zabawną) stronę błędu, użytkownicy otrzymają informacje, jak i z kim się skontaktować, gdyby przypadkiem poznali zaginione dziecko na zdjęciu.

Zainteresowani akcją administratorzy i właściciele stron mogą przystąpić do projektu NotFound. Wystarczy ściągnąć dodatek, który zmienia wygląd strony 404 i sprawia, że dane o zaginionych dzieciach są ściągane z nieustannie uaktualnianej bazy. Obecnie zawiera ona tylko dane o nieletnich, którzy zniknęli na terenie Unii Europejskiej.

Za inicjatywę odpowiadają zajmujące się poszukiwaniem zaginionych dzieci organizacje Missing Children Europe oraz Child Focus. [Laughing Squid, DVice]

podobne treści