news

Steve Wozniak ma białego iPhone’a, lecz nie od Apple’a

Pan o swojsko brzmiącym nazwisku Wozniak sprawił sobie białego iPhone’a. Nie załatwił go sobie jednak od firmy, której jest współzałożycielem, lecz od pomysłowego Chińczyka, który zarobił krocie na własną rękę.

W trakcie udzielaniu wywiadu dla CNN, Woz wyjął na chwilę biały telefon firmy Apple, czym wprawił w ogromne zdziwienie prowadzącego program. Okazało się, że współzałożyciel firmy Apple nie użył swoich kontaktów do zdobycia białego kruka, lecz kupił samą obudowę od młodego Chińczyka, który na sprzedaży białych części zarobił 130 tysięcy dolarów.

Można powiedzieć, że Wozniak miał szczęście: udało mu się kupić białe części do iPhone’a 4 zanim ich sprzedawca został aresztowany. [9to5Mac, CNN]

podobne treści

 • xkselos

  Należy jeszcze wspomnieć, że Woźniak nie pracuje w Apple od 25 lat!

  mimo to wiele serwisów internetowych traktuje go jakby był prawą ręką Steva Jobsa. Myślę, że nie ma on żadnego wpływu na dzisiejsze Apple ani nawet dobrych kontaktów z Jobsem.

 • ogrodnik.january

  No raczej nie kochają się z Jobsem, skoro Woz kupuje sprzęt od gościa, którego Apple uznało za pasera i przestępcę :-)
  http://applefobia.blox.pl/html

 • c

  na jednej z ostatnich konferencji prasowych Wozniak siedzial w 1 rzedzie i Jobs go nawet wywolal nazywajac friendem, wiec raczej zyja w dobrych stosunkach