naukanews

Stephen Hawking radzi: nie rozmawiajcie z Obcymi!

Stephen Hawking, genialny naukowiec i autor wielu książek, dał cenną wskazówkę wszystkim szukającym życia poza naszą planetą. Brzmi ona: zamiast szukać kontaktu z Obcymi, powinniśmy zacząć się przed nimi ukrywać.

Większość z nas wyobraża sobie pozaziemskie formy życia jako pokojowo nastawione, w najlepszym wypadku niedostępne dla ludzkich oczu, istoty. Podejście Stephena Hawkinga do tego tematu jest zupełnie inne. Jego zdaniem, gdy kosmici nas znajdą, to zaczną się zachowywać jak Krzysztof Kolumb, a ludzka rasa będzie dla nich rdzennymi mieszkańcami Ameryki.

Na szczęście istnieje szansa, że obce formy życia będą równie zaawansowane technologicznie, co ludzie miliony lat temu i nie przyjdzie im do głowy odkrywanie Ameryki na Ziemi. [Jack Loftus/giz, Times Online, Boing Boing]

podobne treści

  • groovemanager

    Wielu naukowców, pisarzy sci-fi zawsze z wiekiem stawali się dosyć ortodoksyjni i raczej negatywnie nastawieni do odkryć.

  • Anonim

    @groovemanager – Einstein i nasz Lem są doskonałymi przykładami, pierwszy na „emeryturze” aktywnie zwalczał fizyków kwantowych a drugi, no cóż podczas wywiadów z okazji wkroczenia w 21 wiek snuł przewidywania przyszłości które już wtedy były przestarzałe ;)