naukanews

Stephen Hawking przewiduje koniec ludzkości, znowu

Stephen Hawking, światowej klasy genialny astrofizyk, który już wcześniej przewidział kłopoty Ziemian związane z odkrywaniem kosmosu, tym razem podał przedział czasu, w którym dojdzie do wyginięcia ludzkości.

Hawking ostrzegał nas jakiś czas temu przed zapuszczaniem się statkami kosmicznymi w nieznane rejony Układu Słonecznego (i poza niego). Teraz stwierdził, że jeśli nie pójdziemy po rozum do głowy, to nie zostanie nam więcej niż 200 lat życia na Ziemi. Żaden problem! Nas już wtedy nie będzie…

Szkoda, że nie przekonamy się na własne oczy czy przepowiednie astrofizyka się sprawdzą. Chociaż może to i lepiej? [Jack Loftus/giz, CNET]

podobne treści

 • mieczyslaw

  „Żaden problem! Nas już wtedy nie będzie…” – prosiłbym, żeby nie promować takich poglądów; nawet żartem. niby to nic ale jednak może mieć wpływ na „myślenie” sporej części ludzi a zwłaszcza tej mniej rozgarniętej części użytkowników Internetu, których niestety jest multum. nieważne kto sieje tego typu przepowiednie ale podejście człowieka na zasadzie „wali mnie to; dla mnie wystarczy…” doprowadza do takiego stanu jaki od dłuższego czasu można obserwować na całym globie chyba. może warto się nad tym zastanowić. wiadomo; jeden człowiek świata na lepsze nie zmieni ale ludzie, którzy mają duży wpływ na kształtowanie opinii społecznej czyli tacy np. jak redaktorzy tutaj czy gdziekolwiek indziej powinni być może wykorzystywać tę moc w dobrym kierunku.
  choć pewnie bredzę chyba…

 • Taki jeden

  ty myślisz, że nie ogary czytają gizmodo? i coś z tego rozumieją? oni czytają pudelka!

 • KuglarzSnow

  mieczyslaw – wrzuć na luz :-)

 • a

  tyle ze mieczyslaw mysli logicznie

  i dobrze ze „niewrzuca na luz”

  popieram jego tok myslenia

 • Adam Rogowski

  Wyluzujcie, przeczytajcie pod „artykułem” kto go napisał ;]
  200 lat? Taaa, ale po tym cywilizacja się zmieni na inną, kolejną (tak jak między starożytnością a średnioweiczem). Zakładam dominację chińską za 100 lat.

 • feliks

  Cholera, przeczytałem Krótką historię czasu i nic ona nie wniosła, czarne dziury dla inwalidy są wszystkim, ale czy naprawdę On ma rację, generalnie Facet jest totalnie niepełnsprawny !!! Kurcze Geniuszu u niego niestety totalne brak, TOTALNE NIEPOROZUMIENIE!!!

 • feliks

  Genialny przygłup, ale ja mu się nie dziwię, taka choroba wpływa na filozofię życia!!!