grynews

Steam oficjalnie zawitał na Linuxa

Valve ogłosiło wczoraj, że zakończono fazę otwartej bety i klient platformy Steam dostępny jest już oficjalnie na Linuxa. A wraz z nim 56 gier w promocyjnej cenie.

Z oficjalnej premiery cieszyć się będą przede wszystkim użytkownicy najpopularniejszej dystrybucji Linuxa czyli Ubuntu, ponieważ to właśnie oni znajdą Steam w Software Center. Wśród gier, które z tej okazji można kupić po mocno promocyjnej cenie (50% – 75% zniżki) znajdą takie szlagiery jak Bastion, Amnesia: The Dark Descent, Counter-Strike: Source czy Half-Life. Można także ściągnąć darmowe Team Fortress 2, w którym na linuksiarzy czeka już okolicznościowy pingwin.

Oczywiście 57 tytułów to niezbyt wiele, ale zarówno Valve jak i Canonical mają nadzieję, że ich liczba powiększy się w niedalekiej. Jeśli zaś chodzi o plany, to Valve przyszłościowo zaimplementowało w linuxowego klienta Steama funkcjonalność o nazwie Big Picture, która pozwala grać wykorzystując telewizor i pada. Żeby jednak gry na Linuxa sprzedawane przez Valve trafiły na ekrany telewizorów, musi być ich więcej. Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

podobne treści