Wiadomość głównawtf

Statek Stealth za 195 milionów dolarów do kupienia za 100 000 dolarów

Sea Shadow, eksperymentalny statek wykorzystujący technologię stealth, zbudowany przez agencję DARPA dla marynarki wojennej USA w 1983 roku idzie pod młotek. Prawdopodobnie znacie jego sylwetkę z Jutro nie umiera nigdy. DARPA zapłaciła za jego budowę 195 milionów dolarów. Teraz jego cena wywoławcza wynosi 50 tysięcy dolarów.

Co konkretnie licytować będą osoby, które zdecydują się złożyć kaucję w wysokości 10 tysięcy dolarów? Oto specyfikacje Sea Shadow (nie kupujemy kota w worku, prawda?)

EX-SEA SHADOW (IX-529)
Data zwodowania: 1983
Konstruktor: Lockheed Martin
Długość całkowita: 164 stóp
Długość linii wodnej: 118 stóp
Wyporność: 499 ton
Kadłub: Stalowy
Napęd: Diesel/elektryczny
Ilość silników: Dwa

Nie trzeba nikomu chyba mówić, że jeśli zamierza zorganizować swoje własne imperium zła, powinien zainteresować się aukcją okrętu, który aktualnie znajduje się w stoczni US Navy w Kalifornii.

Cena na pewno pójdzie w górę. Aktualnie przekroczyła już 100 000 dolarów. A do końca aukcji jeszcze trochę czasu zostało. Pozostaje tylko pytanie – po co Amerykanie pozbywają się eksperymentalnego okrętu za ułamek jego wartości? Prawdopodobnie dlatego, że jego utrzymanie też kosztuje. Ale nie oczekujcie, że ktoś pozwoli na to, by prywatny armator położył rękę na technologii stealth. Ten konkretny statek idzie na złom, nabywca będzie miał tylko prawo do rozebrania go na części (w USA) i sprzedania stali składającej się na kadłub.

Plany podboju świata będą musiały poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności…

[Government Auctions via News.com.au]

podobne treści