news

Stabilna wersja Chrome 11 już dostępna

3700 zmian zaszło w nowej wersji Chrome’a. Są to między innymi: rozpoznawanie mowy, domyślna akceleracja 3D, nowa, minimalistyczna ikonka, 27 poprawek bezpieczeństwa i załatany Flash. Są to głównie kosmetyczne zmiany, lecz powinny wpłynąć pozytywnie na szybkość działania przeglądarki (zwłaszcza akceleracja 3D).

Zmiana ikony – może trochę kontrowersyjna, nie każdemu się spodoba, lecz powinna ładnie wpisać się w trend ograniczania wizualnych ozdobników i fajerwerków. Poprawki bezpieczeństwa – nikt tego nie zauważy, a nasze dane będą bezpieczniejsze. Akceleracja 3D CSS przyspieszy otwieranie stron internetowych, a mechanizm rozpoznawania mowy zostanie wykorzystany przez niektóre strony. Starsze wersje Chrome’a powinny już się aktualizować (zresztą poznacie po nowej ikonce), a posiadaczy innych przeglądarek, którzy chcą wypróbować Chrome’a odsyłam tutaj. [Slashgear]

podobne treści

  • abc

    Co im nie wyszło? To ta strasznie biednie wyglądająca ikona. Powinni chociaż pozostawić użytkownikowi wybór ikony bo na tą to mi się robi niedobrze. Takie straszne reto i powrót do początków Internetu.

  • krzysiek.add

    Przecież możesz sobie zmienić ikonę

  • Wojciech Maj

    Zmiana ikonki to chyba największa rewolucja jaką przeszła ta przeglądarka od wersji 1.0.