biznes

Sprzedaż HTC prawie pewna

Od jakiegoś już czasu krążą pogłoski o tym, że trapione problemami finansowymi HTC ma zostać przejęte. Wygląda na to, że stanie się to już niebawem, ponieważ tajwański koncern wstrzymał sprzedaż własnych akcji i zapowiada na jutro ważne oświadczenie.

Jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom, kupnem HTC zainteresowane jest Google i najprawdopodobniej jutro dowiemy się, czy plotki te oparte są na faktach. Według nich już na początku września Google było już w naprawdę zaawansowanym stadium rozmów na temat przejęcia HTC. Wstrzymanie publicznego handlu akcjami tajwańskiego koncernu może oznaczać, że negocjacje zostały już zakończone.

Na informacje dotyczące szczegółów transakcji będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Według wcześniejszych informacji, rozważane miało być kilka scenariuszy przejęcia, od sprzedaży działu zajmującego się urządzeniami mobilnymi, przez sprzedaż działu Vive, a na kupnie całego HTC kończąc. Choć ten ostatni scenariusz miał być najmniej prawdopodobny.

Na ostateczne potwierdzenie tych wszystkich informacji, będziemy niestety musieli poczekać do jutra. Wtedy dowiemy się, czy Google zamierza przejąć całe HTC, czy tylko jego część.

podobne treści