grynews

Sprzedali troje dzieci, by zarobić na granie

Handel dziećmi to potworny proceder, ale w takim kontekście jeszcze o nim nie słyszeliśmy. Jak podaje „Sanxiang City News”, młoda para Chińczyków sprzedała trójkę swoich dzieci, by zdobyć pieniądze na granie w kafejkach. Poza tym po prostu nie byli zainteresowani pociechami, woleli oddawać się nałogowi.

Li Lin i Li Juan poznali się w 2007 roku w kafejce internetowej, połączyła ich wspólna pasja do gier. Rok potem urodził się ich pierwszy syn, w 2009 roku córeczka. Rodzice pozostawiali dzieci w domu, by spędzać czas w odległej o 30 kilometrów kafejce.

Wpadli wtedy na pomysł, że sprzedadzą dzieci, by się ich pozbyć, a pieniądze wykorzystać na gry. Za córeczkę otrzymali 3 tysiące juanów, a potem za 30 tysięcy sprzedali pierworodnego. Gdy urodziło się im trzecie dziecko, chłopczyk, sprzedali go za tyle, za ile pozbyli się jego brata. Łącznie kwota 63 tysięcy juanów to około 27 tysięcy złotych.

Wreszcie o transakcjach dowiedziała się matka Li Lina i zgłosiła sprawę na policję. Para wyjaśniła, że nie miała zamiaru wychowywać dzieci, za to zależało im na pieniądzach. Rodzice z piekła rodem twierdzą też, że nie wiedzieli, że ich postępowanie jest sprzeczne z prawem.

Żadne z nich nie skończyło jeszcze 21 lat. [ABC News, Dvice]

podobne treści

 • Piotr Kowalczyk

  w ogóle kafejki internetowe w krajach azjatyckich to masakra – pamiętacie, jak parę lat temu poszła wieść, że rodzice byli tak pochłonięci grą, że zaniedbali dziecko, które potem zmarło. albo mężczyzna, który zasiedział się na śmierć podczas maratonu gier w kafejce… no comment.

 • heh

  To Chińczycy nie umieją skopiować moralności?

 • Tomek Skibiński

  Mam pomysł na biznes: założę kafejkę internetową w Chinach, Japonii i ogólnie w całej Azji :)

 • ania098718

  sprzedać 3 dzieci za 27 tysięcy??