news

Sposoby na kłopoty z zasięgiem w iPhone 4

Nie ma już wątpliwości – z iPhonem 4 jest problem. Trzymany za boczne krawędzie, nowy telefon Apple traci zasięg. Nie można tego nazwać małą wpadką, to jedną z większych wpadek w historii firmy. Zobaczymy, czy producentowi uda się znaleźć jakieś rozwiązanie. Tymczasem trzeba sobie jakoś radzić.

Apple tłumaczy, że trzymanie każdej komórki „w pewien sposób” wpływa na odbiór. Kłopot w tym, że większość telefonów nie traci zasięgu, gdy trzyma się je w najbardziej naturalny i wygodny sposób – za boki. Jakie rozwiązanie proponuje Steve Jobs? Aby trzymać telefon tylko we „właściwy sposób”.

 

Apple podaje szczegółowe instrukcje: „Jeśli napotkasz na kłopoty podczas korzystania z iPhone’a 4, nie trzymaj go za dolny lewy róg w ten sposób, by zasłonić oba paski na metalowym pasie.”

Wydaje się, że to proste i dobre rozwiązanie, tylko że niezbyt wygodne. Trudno nie trzymać telefonu za boczne krawędzie, ponieważ przedni i tylny panel pokryte są szkłem, więc są bardo śliskie. Dotykanie brzegów i dolej części telefonu to najlepszy sposób, by go nie upuścić. Jest to także najwygodniejszy sposób na trzymanie telefonu, gdy korzystamy z Internetu.

 

Za 30 dolarów można nabyć firmowe etui na telefon od Apple. Nie tylko chroni iPhone’a przed uszkodzeniami, ale i izoluje antenę. Ta nie styka się z dłońmi i uwalnia użytkownika od kłopotów z odbiorem. Niestety, zakrywa telefon, którego obudowa jest bardzo estetyczna. Utrudnia też korzystanie z portów.

Jeśli użytkownik nie jest w stanie się zmusić do korzystania z etui od Apple, może skorzystać z rozwiązań od firm zewnętrznych. Wczoraj na przykład prezentowaliśmy „zbroję”, czyli StealthArmor, pełniącą podobne funkcje, jak „bumper case” od Apple. Cena: 25-45 dolarów. Znów zakrywa ładnego iPhone’a.

 

Można też spróbować samodzielnie wykonać pokrowiec na telefon. Rozwiązanie niezłe, bo na pewno tańsze i oryginalne. Efekt – nie gwarantowany.

iPhone’a można także owinąć gumowym paskiem. Na przykład popularną jeszcze niedawno bransoletką. Trzeba w materiale wykonać otwory na przyciski i wejście do ładowarki.

 

Oklejenie taśmą newralgicznych miejsc obwódki to najtańsze i najszybsze rozwiązanie. Nie zawsze jednak pomaga. Ponadto taśma brudzi telefon.

Boczną krawędź można także pomalować lakierem do paznokci. Warto postarać się o dobry, przezroczysty lakier, odporny na odpryskiwanie. Niestety, zazwyczaj nie rozwiązuje to problemów z zasięgiem.

Niedotykanie telefonu – to rozwiązanie idealne (żart). Trzeba tylko skonstruować specjalne urządzenie do przymocowania telefonu do głowy. Horror.

Nie muszę chyba dodawać, że te „rozwiązania” to przejaw nieco satyrycznego podejścia do zagadnienia. Nie po to człowiek wykosztowuje się na najnowszy supertelefon, by potem się męczyć, by w ogóle działał prawidłowo. Ponadto, wygląd iPhone’a 4 to jedna z jego największych zalet. Model jest chwalony za estetykę designu, więc zakrywanie go gumkami i taśmami to kpina. Jednak osoby, które już dostały telefon w swoje ręce, muszą sobie jakoś radzić. A następnym razem dłużej się zastanowią, czy warto zamawiać najnowszy sprzęt Apple w przedsprzedaży. [Rosa Golijan/giz]

podobne treści

 • mac_mark

  Na moim 3G teżpojawiłsię problem z zasięgiem gdy trzymam go całą ręką ( dotykając metalowej ramki która też jest anteną) Jak leży sam sobie jest znów ok. To na pewno jest bąd oprogramowania więc nie będzie to duży problem :)

 • Michał Smyła

  Podobno jutro ma wyjśc iOS 4.01, który ma rozwiązać problemy z zasięgiem.

 • poco

  Taaa pewnie wzmocnią siłę sygnału. Ciekawe ilu osobom się mózgi zagotują? ;P

 • dawidekiert1

  i co ma zasięg do software? Otóż odpowiem wam NICCCCCCCC!!!!

 • icarmal

  intensywnie testuje nowy model i zeby to byl jakis problem w uzytkowaniu?? mozliwe ze jak bedzie padal deszcz i trzeba bedzie oslaniac go 2iema dlonmi to lipa i nie smigne po facebooku :D obiecuje ze sprawdze jak tylko spadnie deszcz, snieg, bedzie mgla gololedz i zamiec 8) osobiscie nie polecam zadnych wynalzkow nie dajmy sie zwariowac 8D

 • artur

  Moga również po prostu wyłaczyc zasieg niech pokazuje zawsze 4 kreski

 • Anonim

  pewnie zrobią jakąś iantenę za tysiącpińcetdweadziewińcet dolarów :)