internet

Społecznościowe profile Marka Zuckerberga padły łupem hackerów?

Wydawać by się mogło, że kto jak kto, ale Mark Zuckerberg powinien doskonale wiedzieć jak zabezpieczać swoje konta w serwisie społecznościowym. Wygląda jednak na to, że założyciel Facebooka padł ofiarą hackerów i własnej nieostrożności.

Jak donosi serwis The Verge, należące do Zuckerberga konta w kilku serwisach społecznościowych zostały przejęte przez hackerów. Na szczęście dla niego, łupem grupy OurMine, która od wczoraj chwali się tym osiągnięciem, nie padło konto Zuckerberga na Facebooku, a jego profile na Twitterze, Instagramie i Pintereście. Ale i tak nie wygląda to najlepiej. Zwłaszcza, że według grupy, złamanie zabezpieczeń CEO Facebooka nie było zbyt trudne, głównie dlatego, że miał on we wszystkich tych serwisach używać tego samego hasła, które nie należało do najbardziej skomplikowanych – według nich miało ono brzmieć „dadada”.

Trudno uwierzyć, by Zuckerberg był aż tak nieostrożny, ale grupa OurMine, na dowód włamania, publikuje wiarygodnie wyglądające zrzuty ekranu, na których widać, że jej członkowie rzeczywiście przejęli konta szefa Facebooka.

Choć pojawiły się informacje, że OurMine weszło w posiadanie tego hasła dzięki wyciekowi danych z serwisu LinkedIn, grupa zdementowała tę wiadomość. Jednocześnie hackerzy twierdzą, że włamanie nie ma na celu kradzieży czy jakichkolwiek innych szkodliwych działań, sugerują natomiast, by Zuckerberg skontaktował się z nimi w celu ustawienia bezpieczniejszych haseł. Na razie ani Facebook, ani sam Zuckerberg nie potwierdzili, ani nie zdementowali tych doniesień.

Zdjęcie: Flickr/jdlasica

podobne treści