news

Spis pań stojących przy drodze widocznych na Google Street View

Mishka Henner sporządził spis przydrożnych prostytutek z Hiszpanii, Włoch i Rumunii, wcale nie wybierając się do tych krajów. Obejrzał tylko zdjęcia dostępne na Google Street View i wyszukał kadry z tirówkami. Potem opublikował album z fotografiami.

Zbiór „No Man’s Land” wzbudził kontrowersje, ponieważ prawda jest taka, że nie ma pewności, czy faktycznie mamy do czynienia z pracownicami seksbiznesu, nawet jeśli wszystko na to wskazuje. Do tego sfotografowane osoby znalazły się na Google Street View przez przypadek i z pewnością miałyby coś przeciwko publikacji ich wizerunków.

Należy jednak przyznać, że fotografie, szczególnie zestawione razem, sprawiają wrażenie profesjonalnego reportażu.

Ciekawe, czy z polskiego Street View trudno będzie skompilować podobny zbiór. [Blurb, Feminisnt]

podobne treści

 • andyryba

  Znam jedną taką, ale ona jest z Włoch, a nie z Włoszech.
  Andrzej

 • asd

  „Włoszech”… :facepalm:

 • ardeman

  z Hiszpanii, Włoszech i Rumunii – może by tak Gizmodo wymieniło redaktorów na tych poprawnych w mowie języka Polskiego? Bo coraz gorzej z Waszym serwisem zaczyna być.

 • Anonim

  haha :) „Włoszech”. Pani Piwnicka niezawodnie :) pewnie z „polackiego” miała „trUjkem”.

 • ardeman

  Tu powinno być coś takiego jak : Lubie i Nie lubię, ewentualnie – Jest dobre lub Jest złe.

  Zgadnijcie, czego byłoby więcej?

 • iforget911

  „Powiedzmy sobie szczerze, ludzie w Polsce zaczęli się księży bać, co nie jest dobrym znakiem. Ponieważ mam za sobą doświadczenia z międzywojennego dwudziestolecia,, kiedy ksiądz prefekt, czyli katecheta w szkole, miał na zasadzie Konkordatu, tak dużą władzę, że ani nauczyciele, ani uczniowie nie ośmielali się z nim zadzierać, taki strach jest dla mnie zrozumiały (…) Nie jest dla nikogo sekretem, że przed wojną inteligencja, zwłaszcza tzw. inteligencja twórcza, boczyła się na kościelny ‚ciemnogród’ i że przymiotnik ‚katolicki’ oznaczał dla niej ‚obskurancki’. Dopuszczano wyjątki, przyjmowane jednak jako rodzaj egzotycznych zwierząt.” Czesław Miłosz, 1991 r. Chcesz wiedzieć więcej? http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dokad-kler-prowadzi-polske.html