smartfonyWiadomość główna

Śpieszmy się z premierami nim Apple coś pokaże

Każde nowe urządzenie z Cupertino przeciąga uwagę. Wiadomo, że w tym roku światło dzienne ujrzy nowy iPhone, możliwe że do grona urządzeń z jabłuszkiem dołączy także siedmiocalowy iPad. Nie dziwi więc, że konkurencja stara się pokazać swoje produkty zanim Apple odkryje karty.

Plotki o tym, jakoby 12 września Apple miało pokazać nowego iPhone’a, są bardzo poważnie traktowane przez pozostałych producentów sprzętu. Dlatego śpieszą się oni by pokazać swoje urządzenia zanim Apple skupi na sobie całą uwagę. W tym roku sezon na premiery będzie wyjątkowo obfity – aż czterech producentów planuje pokazać swoje premiery przed Apple. Co prawda Apple nie ogłosiło oficjalnie, że 12 września ma zamiar pokazać cokolwiek, nie zapowiedziano jeszcze nawet żadnej konferencji prasowej, ale inni producenci nie zamierzają ryzykować.

Pierwszym z nich jest Samsung, który na 29 sierpnia zaplanował swój Samsung Unpacked, który odbędzie się w Berlinie. Wieść głosi, że właśnie tam po raz pierwszy pokazany zostanie Samsung Galaxy Note II.

5 września w Nowym Jorku Nokia i Microsoft mają zamiar pokazać pierwsze telefony z Windows Phone 8. Podobno będą nimi smartphone’y Nokia Arrow i Nokia Phi. Tego samego dnia w Helsinkach rozpocznie się też coroczna konferencja dla deweloperów „Nokia World”, która miała pierwotnie odbyć się 25-26 września, ale przeniesioną ją w maju na wcześniejszy termin.

5 września w Nowym Jorku odbędzie się również konferencja należącego do Google Motorola Mobility, na której najprawdopodobniej pokazany zostanie Droid Razr HD.

Do tego grona dołączył dziś Amazon, który zapowiedział konferencję prasową na 6 września. Nie wiadomo dokładnie co zamierza pokazać Jeff Bezos, ale plotki o Kindle Fire 2, Kindle Fire z większym ekranem czy o smartphonie Amazonu krążą już od dłuższego czasu.

Niezależnie od tego czy Apple 12 września faktycznie pokaże nowego iPhone’a, zapowiada się więc bardzo gorący wrzesień.

[The Next Web]

podobne treści