krótka piłkanewssmartfony

Sony: urządzenia z serii Xperia Z otrzymają aktualizację do Androida 4.4 w maju

A więc wszystko jest już niemal kompletnie jasne. Już od pewnego czasu było wiadomo, iż Sony pracuje nad przygotowaniem aktualizacji oprogramowania dedykowanej garści starszych urządzeń z serii Xperia Z. Japońska firma wczoraj oficjalnie potwierdziła, że najnowsza wersja flagowego OS-u mobilnego Google trafi na pokłady tych gadżetów już w maju tego roku.

To o tyle dobra wiadomość, iż z dotychczasowych doniesień wynikało, że update może trafić do obiegu dopiero w przededniu tegorocznych wakacji. Urządzeniami, które z pewnością już w przyszłym miesiącu otrzymają aktualizację do Androida 4.4 KitKat są smartfony Sony Xperia Z, Sony Xperia ZL, Sony Xperia ZR, a także tablet Sony Xperia Tablet Z. Wraz z nowym OS-em na ich pokłady zawita także kilka zupełnie standardowych dodatków, choćby w postaci zestawu aplikacji z rodziny „Sony Media” (Walkman, Album, Filmy).

Niestety, na razie nie znamy konkretnej daty uruchomienia procesu aktualizacji gadżetów. Możemy chyba spodziewać się, że będzie ona wdrażana stopniowo, a dostępność update’u będzie w dużej mierze zależna od miejsca zamieszkania posiadacza smartfona, a także tempa działań lokalnych operatorów. Pozostało nam więc już tylko uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: GSM Arena via Android Central

podobne treści