newstablety

Sony Tablet P za kilka dni (nareszcie) z Androidem 4.0

Pod koniec marca Sony poinformowało właścicieli tabletów Sony Tablet S i Sony Tablet P, że oprogramowanie tych urządzeń zostanie w okolicach kwietnia zaktualizowane do najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Podczas gdy pierwszy z nich otrzymał update w obiecanym terminie, drugi nie miał już tyle szczęścia i do wczoraj tkwił w oczekiwaniu na konkretne informacje o jego nowej dacie. No i się doczekał.

Według najświeższego oświadczenia prasowego Sony, Tablet P otrzyma Androida 4.0 (konkretnie 4.0.3) już za 4 dni – 24 maja. Update będzie najprawdopodobniej globalny, choć notka prasowa japońskiego giganta wspomina jedynie o jego ojczyźnie (taka sama sytuacja miała miejsce w wypadku Tabletu S, gdzie ostatecznie aktualizacja objęła „cały świat”, a nie tylko Japonię).

Poza najnowszym Androidem, update tabletu wyposaży go w kilka ciekawych dodatków. Będą to m.in. funkcja edycji obrazów bezpośrednio w ich galerii, możliwość tworzenia obszernych panoram z dostępnych fotografii, możność aktywowania kamery wprost z zablokowanego ekranu startowego, a także tzw. „Small apps”, czyli małe aplikacje (np. kalkulator lub okno przeglądarki) mogące działać na wierzchu, a nie jedynie obok wcześniej aktywowanych, większych aplikacji.

[pocketnow]

podobne treści