krótka piłkanewssprzęt

Sony sprzedaje dział laptopów VAIO i zwalnia pracowników

A więc stało się! Dokładnie tak jak informowaliśmy wczoraj, Sony ogłosiło dziś sprzedaż swego działu odpowiedzialnego za produkcję komputerów PC, który trafi w ręce grupy Japan Industrial Partners.

Oficjalne potwierdzenie transakcji nastąpiło w trakcie dzisiejszego przedstawienia raportu podsumowującego trzeci kwartał trwającego roku podatkowego firmy. Zgodnie z oświadczeniem Sony, taka a nie inna decyzja kierownictwa giganta była podyktowana przede wszystkim malejącym zapotrzebowaniem na komputery PC oraz rosnącym popytem na urządzenia innego typu Przekazanie działu odpowiedzialnego za konstrukcję komputerów Sony zostanie w pełni sfinalizowane w marcu tego roku.

Przy okazji, japońska firma ogłosiła plan zwolnień związanych z pozbyciem się działu Vaio. W ciągu najbliższych miesięcy zatrudnienie straci około 5000 pracowników Sony na całym świecie. Japoński gigant zamierza teraz skupić się na produkcji smartfonów i tabletów, a także na lepszym wykorzystaniu potencjału działów zajmujących się sprzedażą telewizorów i konsol.

Posiadacze laptopów z serii Vaio nie muszą się martwić – obydwie firmy zapowiedziały, że dalej będą zajmować się ich serwisowaniem w ramach ustalonych gwarancji.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści