gadżety

Sony SmartWatch 2

Sony było jedną z pierwszych dużych firm, które postanowiły poeksperymentować z „inteligentnymi” zegarkami. Niestety zeszłoroczny model zegarka SmartWatch jakoś nie podbił światowych rynków. Sony jednak się tym nie zraża i prezentuje zegarek SmartWatch 2.

Tak jak poprzednia edycja zegarka Sony, tak i SmartWatch 2 został zaprojektowany by współpracować ze smartphone’ami z Androidem. W porównaniu zeszłorocznego modelu powiększono ekran, który ma teraz rozdzielczość 220 na 176 pikseli i przekątną 1,6 cala. Sony twierdzi także, że ekran jest jaśniejszy co ma ułatwić odczytywanie wiadomości w pełnym świetle słonecznym. Ulepszono także baterię, która ma wytrzymywać 4 dni a urządzenie jest teraz wodoodporne. Zegarek obsługuje także technologię NFC i Bluetooth i będzie go można sparować z urządzeniami z Androidem 4.0 i nowszymi.

Interface urządzenia uległ kilku znaczącym zmianom, które sprawiły, że przypomina ten znany z Androida. Miejmy nadzieję, że dzięki temu obsługa urządzenia będzie bardziej intuicyjna.

Aluminiowa obudowa urządzenia pozwala na wymianę paska na dowolny o szerokości 24 milimetrów, co otwiera przed użytkownikami całkiem sporo możliwości stylistycznych.

SmartWatch 2 będzie dostępny na całym świecie od września. Sony nie podało dziś jego ceny, ale można przypuszczać, że będzie ona podobna do ceny poprzedniej wersji, która kosztowała 150 dolarów.

podobne treści