newssmartfony

Sony przedstawia smartfon Xperia tipo

Nie ma o…bijania się. Sony postanowiło pójść za ciosem i poza względnie oczekiwaną Xperią miro zaprezentowało nam jeszcze jedno nowe urządzenie ze swojej stajni. Na youtube’owym kanale japońskiego giganta pojawiły się filmiki ujawniające niewielki smartfon Xperia tipo.

Smartfon ukaże się w dwóch, niewiele się od siebie różniących wersjach z jednym (zwykła) lub dwoma (tipo dual) slotami na kartę SIM. Urządzenie dysponuje – podobno odpornym na zadrapania – 3,2-calowym wyświetlaczem TFT, 512-megabajtami RAM-u, jednordzeniowym procesorem Snapdragon (800MHz), 3,2-megapikselową kamerą, 2,5GB-ową pamięcią wewnętrzną (rozszerzalną z pomocą karty microSD) i zapewniającą do 24 godzin nieprzerwanej pracy, 1500mAh baterią. Zamknięta w obudowie o grubości 13mm, całość waży około 99g i ukaże się w czterech wariantach koloru obudowy – niebieskim, białym, czerwonym i czarnym (za wyjątkiem tipo dual, którą można będzie nabyć jedynie w białej lub czarnej barwie). Co ciekawe, pomimo raczej budżetowego, mało wydajnego wyposażenia, bazowym OS-em smartfonu będzie Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Póki co – nie wiadomo kiedy urządzenie ukaże się na rynku i ile trzeba będzie za nie zapłacić. Biorąc jednak pod uwagę jego zawartość – powinno być relatywnie tanie. Poniżej skromna galeria zdjęć i dwa filmiki prezentujące Sony Xperię tipo i Sony Xperię tipo dual.

[engadget, androidcentral]

podobne treści