newssmartfony

Sony Xperia z 4,3-calowym wyświetlaczem AMOLED?


Sony pracuje ponoć nad stworzeniem nowego, wyposażonego w 4,3-calowy wyświetlacz AMOLED androida ze swej flagowej serii – Sony Xperia.

Jak donosi chiński serwis China Times, Japończycy z sobie tylko znanych przyczyn postanowili zrezygnować z montowania w najnowszym smartfonie Xperia stosowanego dotychczas we wszystkich innych urządzeniach z tej serii i całkiem dobrze sprawdzającego się w boju ekranu LCD TFT, zastępując go – nieco bardziej energooszczędnym -4,3-calowym wyświetlaczem AMOLED.

Według informacji CT, masową produkcją nowego ekranu Xperii począwszy od drugiego kwartału zająć ma się najęta do tego celu, tajwańska firma AU Optronics, której podstawowym zadaniem ma być zrealizowanie jego pierwszych dostaw do Sony w bliżej niesprecyzowanym okresie drugiej połowy tego roku. Jego głównymi atutami – wedle zapowiedzi – mają być przede wszystkim bardzo przyzwoity czas reakcji ekranu,  żywość i barwność wyświetlanych na nim kolorów, a także mieszcząca się w przedziale 250-300 liczba przypadających na cal długości pikseli (PPI).

[pocketnow]

podobne treści