newssmartfony

Sony oficjalnie zaprezentowało smartfon Xperia Z1

A więc jednak. Po długich miesiącach spekulacji, plotek i nerwowych komentarzy, Sony nareszcie przerwało milczenie i zaprezentowało światu swój nowy, flagowy smartfon – Sony Xperia Z1 (wcześniej znany także jako Sony „Honami”).

Tym samym potwierdziły się doniesienia znakomitej większości mediów branżowych, które od jakiegoś czasu upierały się, że premiera nowego cacka Japończyków odbędzie się na starcie targów IFA 2013 w Berlinie. Dokładnie tak, jak twierdziła przeważająca część plotkarzy – urządzenie dysponuje dużym, 5-calowym ekranem Full HD, potężnym, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,2 GHz, 2 GB-ami RAM-u oraz mocną, 3000 mAh baterią i doskonałą, 20,7-megapikselową kamerą, ponoć niemal dorównującą możliwościami najlepszym optykom Nokii.

Całość zamknięto w cienkiej, gustownej obudowie z aluminium i oddano pod kontrolę świeżutkiego Androida 4.2.2 z autorskim interfejsem Sony.

Niestety – póki co nie znamy ani ceny, ani oficjalnej premiery nowego flagowca Japończyków, ale spodziewamy się, iż zostaną one podane do publicznej wiadomości już w ciągu kilku najbliższych godzin lub dni. Nim jednak to nastąpi – prawdopodobnie doczekamy się pierwszych recenzji smartfona.

Nie wiem, jak wy, ale ja już teraz bardzo chciałbym dostać go w swoje łapska ;).

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści