krótka piłkanewssmartfony

Sony aktualizuje oprogramowanie smartfonów Xperia Z1, Xperia Z1C i Xperia Z Ultra

Dobra wiadomość dla posiadaczy garści najnowszych gadżetów Sony. Japońska firma poinformowała wczoraj świat o rozpoczęciu procesu aktualizacji oprogramowania smartfonów Xperia Z1, Xperia Z1C oraz Xperia Z Ultra, których posiadacze wkrótce otrzymają monit o możliwości pobrania paczki z Androidem 4.4 KitKat.

Nowy Android trafi na pokłady słuchawek wraz z nową wersją autorskiej nakładki producenta i garścią znanych z flagowej Xperii Z2 aplikacji jak Walkman, Albumy czy Filmy. Poza tym aktualizacji doczekają się także bazowe programy obecne w standardowym wyposażeniu smartfonów (np. TrackID, Wiadomości czy Smart Social Camera.

Wymienione wyżej gadżety nie są jedynymi urządzeniami Sony czekającymi na nadejście update’u. Jak informują Japończycy, w połowie drugiego kwartału KitKat trafi na pokłady słuchawek Xperia Z, ZL, ZR a także tabletu Xperia Z. Na swoją kolej dłużej będą musieli zaś zaczekać posiadacze smartfonów Xperia T2 Ultra, Xperia E1 i Xperia M2

By sprawdzić dostępność update’u ręcznie należy udać się do ustawień smartfona i wybrać „informacje o telefonie”, pod którymi znajdziecie pozycję „aktualizacja oprogramowania”. Oczywiście należy pamiętać, że KitKat będzie trafiać na pokłady Xperii w turach uzależnionych od lokalizacji urządzenia oraz operatora komórkowe. Jako pierwsze update otrzymają najpewniej smartfony pochodzące z wolnej sprzedaży. Dajcie znać czy otrzymaliście już powiadomienie o możliwości pobrania aktualizacji.

Źródło: Android Central

podobne treści