news

Sojusz Nokii z Microsoftem wreszcie przypieczętowany

Okazuje się, że wcześniej często pokazywane uściski dłoni szefów Nokii i Microsoftu były grą wstępną. Oficjalnie małżeństwo mające na celu wydanie na świat fińskich smartfonów z systemem Windows Phone 7 zostało zawarte dzisiaj.

Zarówno Nokia, jak i Microsoft dostrzegają konieczność stworzenia wydajnego ekosystemu, w którym ich „dzieci” miałyby żyć. Mało tego – wiedzą, w przez kogo powinien być on zbudowany. Chodzi oczywiście programistów WP7, których nowe, ciągle pojawiające się aplikacje będą musiały tchnąć życie w Marketplace.

Czego możemy się spodziewać po smartfonach Nokii? Już wcześniej pisaliśmy o dwóch najbardziej prawdopodobnych nazwach telefonów z systemem WP7: W7 oraz W8 oraz ich niepotwierdzonej jeszcze specyfikacji. [Nokia Conversations, NSeries Blog, All Things D, WSJ]

podobne treści

 • snajper16ps

  wygląd przypominający samsunga…
  W ogóle mi się nie podoba.

 • noki

  przesada. wcale nie jest podobny do samsungow. szczegolnie tylna strona ze scietymi wyraznie brzegami. Ladne.

  Poza tym kto wie. Moze to wlasnie doswiadczenia Nokii beda mogly wplynac na system MS. Nie zdziwie sie, gdy poza hardwarem za jakis czas w WPhone 7 pojawia sie elementy kojarzone z Symbianem ale w nowym wydaniu.

 • lukaszpracus

  no moze wreszcie nokia pokaze swoja sile:D araczej jej brak :D wiedza ze teraz ratuje ich albo android albo windows 7a ze maja bylego wspolpracowanika microsoftu u siebie to wybor byl wiadomy:D aby tylko nie zwalili sprawy jak z N8 bo w niej oprocz aparatu nic nie ma ciekawego :D