gadżetynewstablety

Snapkeys 2i – klawiatura ekranowa, której nie ma

Jak można pisać na klawiaturze, której się nie widzi? Właśnie łatwo i potwierdzają to testy dokładności – 99% słów jest wpisywanych poprawnie. Przedstawiamy Snapkeys 2i.

Snapkeys 2i to zdecydowanie unikalna klawiatura – jest przyciski są niewidoczne. Tak naprawdę interfejs wygląda tak:

W trakcie pracy jest on schowany – użytkownik musi się nauczyć rozmieszczenia 6 klawiszy. Słownik pomaga Snapkeys 2i w wybraniu odpowiedniego słowa z wpisywanych liter – program musi odkryć, o którą literę z pozostałych 7-9 ci chodzi. Taka metoda pisania ma być niesamowicie szybka, co zresztą widać na poniższym filmie. Snapkeys 2i zostanie zaprezentowany na targach CES w styczniu 2012.

[Ubergizmo]

podobne treści

  • krzicho

    Nie napisali ile się tego trzeba uczyć. Nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze trochę zajmuje, a zawsze można zerknąć gdzie jest jakaś literka. Poza tym wszyscy są już zaznajomieni z układem klawiszy. Tu litery ułożone są pewnie w sposób statystyczny tak, żeby minimalizować prawdopodobieństwo błędnego przyporządkowania wyrazu. Tak więc po pierwsze, trzeba się będzie tego układu uczyć od nowa, a po drugie w innych językach niż angielski, albo będzie inny układ, albo będzie więcej pomyłek.

  • kupka

    Łeee lipton preferuję standardowe qwerty :P

  • lucjakostka

    Nauczyć będzie się tego na pewno dużo łatwiej niż standardowego QWERTY. Zwłaszcza że system qwerty nie powstał dlatego że wydawał się komuś być najszybszym ale właśnie po to żeby spowolnić pracę.